موهای زیبا داشته باش!

موخوره چیست و چگونه آن را درمان کنیم؟

اغلب موها به دلیل خشکی زیاد ناشی از کمبود آب، استفاده زیاد از لوازم حرارتی که برای صافی مو استفاده می شوند و یا رنگ و دکلره دچار موخوره می شوند.

وز شدن یا دو شاخه شدن مو بارزترین ویژگی ظاهری موهای آسیب دیده است.

امروزه در اکثر فروشگاه ها یا آرایشگاه ها تبلیغاتی گسترده تحت عنوان محصولات درمانی موخوره، دستگاه موخوره گیر و …  وجود دارند که همگی اشتباه و صرفا یک تبلیغ هستند، چراکه مویی که دچار موخوره بشود بافت آن از نظر شیمیایی دچار تغییر شده و بازگرداندن آن به حالت اولیه تقریبا کاری غیرممکن است.

پس نباید فریب تبلیغاتی چون رفع موخوره یا درمان موخوره را بخوریم، و بدانیم که درست ترین اقدام برای رفع موخوره کوتاه کردن آن از حداقل شش سانت بالاتر از محل موخوره آن هم با استفاده از قیچی تیز است و نباید آن را با موزر و یا دستگاه های دیگر کوتاه کرد چرا که این خود موجب افزایش موخوره می شود.

پس از کوتاه کردن مو باید مراقبت هایی از موی مستعد موخوره صورت گیرد تا مو سالم بماند و مجددا دچار موخوره 

نشود.

که در اینجا به چند مورد از آن ها اشاره میکنیم:

 1. موهایتان را خیس شانه نزنید، زیرا هنگام خیس بودن موها مقاومت کمتری دارند و به راحتی از بین می روند.

 2. به هیچ عنوان از شامپوها و محصولات مراقبتی مو که حاوی سولفات و سیلیکون هستند استفاده نکنید زیرا رسوب این مواد روی مو‌  باعث ایجاد لایه جدیدی می‌شود و مو به دلیلی کمبود اکسیژن زیر این لایه از بین می رود.

 3. قبل از استفاده از وسایل حرارتی مانند سشوار، اتو، بابلیس و غیره… از اسپری ضدحرارت و محافظ مو استفاده نمایید.

 4. موهارا در حمام هرگز با آب داغ نشویید زیرا با از بین بردن چربی طبیعی مو موجب خشکی و موخوره می شود.

 5. باور غلط  شستن چندباره ی مو برای تمیزی بیشتر را کنار بگذارید زیرا با یکبار شستن موها تمیز می‌ شوند و شست و شوی بیشتر فقط باعث خشکی مو می‌شود.

 6. روزانه حداقل هشت لیوان آب بنوشید تا پوست، مو و بدنتان دچار کم آبی نشود.

 7. از محصولات مراقبتی طبیعی مانند روغن های آرگان، نارگیل و زیتون و ماسک های خانگی استفاده کنید و حداقل هفته ای یکبار روغن تراپی کنید.(برای روغن تراپی می بایست روغن را کمی گرم کرده بین دو دست ریخته و روی ساقه مو مالش دهید؛ با استفاده از کلاه پلاستیکی روی آن را بپوشانید و حداقل بعد از دوساعت آبکشی نمایید)

نکته: می توان برای تاثیر بیشتر آخر شب موهارا نمدار کرده وسپس به روغن آغشته نموده و با کلاه روی آن را بپوشانید و بخوابید که تا صبح روغن کاملا جذب موها شود و سپس آبکشی نمایید.

با رعایت نکات ذکر شده و انجام مراقب های بعد از کوتاهی مو میتوان انتظار داشت که مو مجددا درخشندگی و زیبایی قبل خود را به دست بیاورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *